A liberálisok és a szélsőséges muszlimok is büntetik a másképp gondolkozókat

Míg Németországban azokat büntetik, akik a közösségi oldalakon kifejezik saját, a mainstreamtől eltérő véleményüket, addig ugyanúgy a muszlim közösségekben is tapasztalható, hogy a másként gondolkozókat megbüntetik véleményük, tetteik miatt.

NAGYVILÁG 2025. JÚLIUS 12. 23:01

Élesen kritizálta egy német liberális politikus, hogy egy berlini iszlamista tüntetést a bíróság az utolsó pillanatban engedélyezett. A Német Szabaddemokrata Párt (FDP) szövetségi alelnöke, Wolfgang Kubicki a szólásszabadságra vonatkozó kettős mércét bírálta az országban. Külön kiemelte, hogy míg a zsidókat ilyen tüntetéseken fenyegetik, a rendőrség online „gyűlöletkeltés és uszítás” miatt razziákat indít a németek ellen.

„Másfél héttel a ’gyűlölet és uszítás’ elleni akciónap után a hétvégén újabb iszlamista tüntetésre került sor Berlinben, ahol azt skandálták a résztvevők, hogy ’halál a zsidókra”, és kalifátus létrehozását követelték”

– írta Kubicki közösségi oldalán. A politikus egyébként Németországban a szólásszabadság kiemelkedő szószólójaként ismert – hívta fel rá a figyelmet a RMX News hírportál. Kubicki kiemelte:

„Az az állam, amely online politikusok elleni sértések miatt megmutatja erejét, miközben képtelen vagy nem hajlandó fellépni az utcákon növekvő antiszemitizmus ellen, elvesztette irányultságát. Ezen események mindegyike ráadásul egy teljesen kudarcot vallott migrációs és integrációs politika nyilvánvaló jele. Ha továbbra is vállat vonunk az ilyen totalitárius és embertelen csoportok térnyerése felett, köztársaságunk liberális alapjai összeomlanak.”

Kubicki arról az „akciónapról” beszélt, amelynek során 170 polgár otthonában razziáztak „gyűlöletbeszéd” és politikusok elleni „sértések” miatt. Szerinte ezek a házkutatások az állam szélsőséges reakcióját jelentik, és a magánélet legbrutálisabb megsértéseként jellemezte azokat.

A politikus a GMX hírportálnak adott interjújában arról is beszélt, hogy egy társadalomnak el kell viselnie az abszurd és akár elítélendő véleményeket is, a felnőttek maguk tudják eldönteni, mi a helyes és mi a helytelen, ezt nem írhatja elő az állam. „És abba kellene hagynunk, hogy bizonyos csoportokat vagy személyeket kirekesszünk, mert nem tetszik nekünk a véleményük” – emelte ki.

Razziák a „nem megfelelő” vélemények miatt

A német rendőrség 170 helyen razziázott közösségi-média bejegyzések miatt. Stefan Niehoff, egy 64 éves nyugdíjas otthonában azért jelent meg a rendőrség, mert közzétett egy mémet, amely az akkori gazdasági minisztert, Robert Habecket „professzionális idiótának” nevezte. Végül 825 euró pénzbírságot szabtak ki rá.

David Bendels jobboldali újságírót pedig hét hónapos próbaidőre ítélték, mert kigúnyolta Nancy Faeser volt belügyminisztert

– sorolta a megdöbbentő eseteket a The European Conservative hírportál.

Az iszlám szélsőségesek tüntethetnek, véleményt mondani nem szabad

A fenti esetek tükrében sokakat felháborított, hogy a muszlim szélsőségesek tüntetését engedélyezték. Bár a Welt német lap beszámolója szerint a tüntetést Berlinben a rendőrség idő előtt feloszlatta tiltott szövegek skandálása és a rendőrséggel szembeni ellenállás miatt, azon így is megdöbbentő jelenetek játszódtak le.

A tüntetők között voltak a kalifátus támogatói is, a résztvevőket pedig nemek szerint különítették el, és felhívásokat intéztek az egyiptomi kormányhoz, hogy avatkozzon be Gázában Izrael ellen. Az egyiptomi nagykövetség előtt tartott tüntetést Ahmad Tamim, az iszlamistaként ismert youtuber szervezte, és

Fekete-fehér shahada zászlók voltak kiállítva, és „Halál a zsidókra” és „Halál az IDF-re” skandálások hallatszottak.

A Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal (BfV) Tamimot iszlamista szereplőként tartja nyilván a „Generation Islam” csoporttal kapcsolatban, amely kapcsolatban áll a kalifátus állam létrehozására törekvő „Hizb ut-Tahrir” nemzetközi szervezettel. A Hizb ut-Tahrir a német belügyminisztérium által szélsőségesnek minősített és Németországban betiltott szervezet.

„Az iszlamisták ismét Berlin utcáin vonulnak – annak a demokráciának a védelme alatt, amelyet mélyen megvetnek”

– írta a megmozdulás kapcsán az iszlámkritikus Ahmad Mansour az X-en, és kiemelte:

„Kalifátust követelnek, teokráciáról álmodoznak – egy olyan politikai iszlámról, amelyet a muszlimok többsége sem itt, sem a Közel-Keleten nem akar.”

A muszlimok is kirekesztik azokat, akik másképp gondolkoznak

Ugyanakkor nem csak a nyugat-európai liberális társadalmakban tapasztalható az ellenvélemények elnyomása – az ugyanúgy jelen van a nyugat-európai muszlim közösségekben is. A héten egy hollandiai imámot felfüggesztettek mecsetéből, miután egy európai muszlim vezetőkből álló delegáció tagjaként meglátogatta Izrael elnökét, Isaac Herzogot.

Youssef Msibih, az alkmaari Bilal mecset imámja azon 15 prédikátor között volt, akik hétfőn Jeruzsálembe utaztak, hogy találkozzanak Herzoggal. A Bilal mecset kedden bejelentette, hogy Msibih-t „azonnali hatállyal” felfüggesztették, és kijelentették, hogy jelenleg „nincs kapcsolatuk vele”. A mecset magyarázata szerint előzetesen nem tudott a látogatásról, és nyilvánosan elhatárolódott Msibihtől – számolt be róla a De Telegraaf holland lap.

Nyilatkozatában a mecset elítélte az imám döntését, hogy részt vesz a látogatáson, mondván: „Az a döntése, hogy hagyja magát felhasználni egy olyan rezsim normalizálására, amely naponta ontja a palesztinok vérét, nem csak téves, hanem erkölcsi szégyen is. Miközben gyermekeket húznak ki a romok alól, ő úgy dönt, hogy csatlakozik egy propagandakampányhoz.”

A látogatást az ELNET, az Európai Vezetői Hálózat szervezte, amelynek célja az Európa és Izrael közötti kapcsolatok erősítése. Herzog fontosnak nevezte a látogatást, „Ábrahám gyermekeinek” nevezte a küldöttség tagjait, és bátorságnak minősítette jelenlétüket. Azt mondta:

„Látogatásukkal és bátor cselekedetükkel megtestesítik a Közel-Keleten és az egész világon azok többségét, akik közös életre törekednek.”

A delegációt vezető francia imám, Hassen Chalghoumi, a Hamász és az iszlamista szélsőségesség kiemelkedő kritikusaként ismert. Herzognak azt mondta:

„Amit október 7. óta látunk, az nem csupán Izrael és a Hamász, vagy Izrael és a Hezbollah – a „Sátán pártja” – közötti konfliktus. Ez két alapvetően különböző világ közötti konfrontáció. Ön a testvériség, az emberség, az együttérzés világát képviseli. Ön a demokrácia és a szabadság értékeit képviseli.”

Chalghoumi többször is elítélte az antiszemitizmust, és kijelentette, hogy a muszlimoknak és a zsidóknak együtt kell működniük a béke érdekében. Korábban részt vett Franciaországban a Hamász és az iszlamista radikalizmus elleni tüntetéseken.

NAGYVILÁG

Címkék:

double standard, germany, muslims