Férfiaknak nyilatkoznia kell arról, hogy terhesek-e
A befogadás jegyében minden személynek, aki röntgenvizsgálatra érkezik az Egyesült Királyságban, ki kell töltenie egy űrlapot, amelyen meg kell adnia preferált nevét, névmását, és nyilatkoznia kell arról, hogy nem vár-e gyereket. A férfiaknak is.
Az Egyesült Királyságban a közegészségügyi szolgálatokat arra utasították, hogy a röntgenvizsgálatok előtt kérdezzék meg a férfiakat, hogy terhesek-e – írja a Document norvég hírportál a The Telegraph brit lap értesüléseire hivatkozva. A radiográfusoknak egészen pontosan azt mondták, hogy a „befogadási irányelvek” részeként minden 12 és 55 év közötti pácienstől meg kell kérdezni, hogy nem vár-e gyereket, nemtől függetlenül.
Az iránymutatást azután adták ki, hogy egy biológiai nő CT-vizsgálaton vett részt. A nő azonban férfiként azonosította magát, és kiderült róla, hogy terhes, anélkül, hogy észrevette volna. A röntgen-, CT- és MRI-vizsgálatokból származó sugárzás, valamint a rákkezelések veszélyesek lehetnek a meg nem született kisbabákra.
A kórházi személyzetet ezért most arra kérik, hogy legyenek befogadóak, és ne feltételezzék, hogy biztosak lehetnek egy személy nemében. A betegeknek pedig ki kell tölteniük egy űrlapot, amelyen meg kell adniuk a születéskori nemüket, a preferált nevüket és névmásukat, részletes kérdésekre kell válaszolniuk a terhességgel kapcsolatban, valamint történeteket olvashatnak olyan emberekről, akik más neműként azonosítják magukat, mint ahogy születtek.
A nyomtatványok azonban olyan nagy dühöt váltottak ki egyesekben, hogy már veszélyeztetik az alkalmazottak biztonságát. A dolgozók arról számoltak be, hogy a férfiak sokszor kiviharzanak a konzultációról, egyes nők pedig sírva fakadtak, amikor arról beszéltek, hogy miért nincs gyermekük.
„A szörnyű vetéléseken vagy méhen kívüli terhességeken átesett nőket emlékeztetik traumájukra. Ahelyett, hogy csak azt kérdeznék, hogy van-e esély arra, hogy terhesek, olyan részletes válaszokat kell adniuk, mint például ’két méhen kívüli terhességem volt, és el kellett távolítani a petefészkeimet’” – mondták el az egészségügyi dolgozók.
A „differenciált” kulturális háttérrel rendelkező betegek megsértődnek vagy zavarba jönnek, amikor azt sugallják nekik, hogy a nemük nem egyértelmű. Ráadásul az, hogy a nyilatkozatban meg kell adni a preferált névmást és nevet, sokak szerint indoktrinálja a gyerekeket is, és feldühíti a szülőket.
A gyakorlat ellenzői egész egyszerűen megalázónak tartják az efféle eljárást, és sürgetik az egészségügyet, hogy „térjen vissza a józan észhez”.
Címkék: