Kommunista kettős mérce a szobordöntéseknél
Míg a rongálástól nem menekül meg Winston Churchill vagy Geroge Washington szobra, addig Lenin szobrához hozzá sem érnek a tüntetők, sőt még új szobrot is állítanak neki. A baloldaltól egyébként nem szokatlan, hogy kiáll a marxizmus és a kommunizmus mellett, és igyekszik a szőnyeg alá söpörni azok rémtetteit.
A Black Lives Matter (BLM) mozgalomnak sok közös vonása van a kommunista, marxista ideológiával, mint a politikai ideológiájukkal ellentétes alkotások, könyvek betiltása, szobrok eltávolítása vagy a múlt elferdítése, meghamisítása.
A BLM társalapítója, Patrisse Cullors arról beszélt egy interjúban, hogy ő maga radikális, fehérellenes marxista. Büszkén ismerte el, hogy a mozgalom valóban rendelkezik egy ideológiai vázzal, és hogy ő, valamint egy társa nem csak kiképzett szervező, de kiképzett marxista is, és otthon vannak bizonyos ideológiai elméletekben is.
A mozgalom kommunista beállítottságát mutatja az is, hogy folyamatosak a szobor- és műemlékrongálások. Azonban míg már-már lassan nincs olyan történelmi személyiség, akinek az emlékművét ne rongálták volna meg, a Lenin szobrok érintetlenek maradnak, sőt.
Nem menekült meg a rongálástól és a ledöntéstől például Kolumbusz Kristóf, akinek a nevét viselő várost még át is akarják nevezni most, a rabszolga-kereskedelemben való részvétele miatt.
De ugyanígy rasszistának, nácinak vélték a tüntetők az egykori brit miniszterelnököt, Churchillt is, akinek szobára ezt fel is firkálták.
Churchill was not only the smasher of fascism and liberator of nations, but was one of the greatest Britons who ever lived. Those that denigrated his memory should have the weight of the full force of the law bearing down on them. pic.twitter.com/khGrb7JInb
— Alexander Stafford MP (@Alex_Stafford) June 7, 2020
A ledöntéstől és a rongálástól nem menekült meg Charles de Gaulle, Andrew Jackson és Washington szobra sem, ahogyan az látható az alábbi képen, de szinte nem is lehet felsorolni, kiknek a szobrát döntötték le vagy rongálták meg. Érdekes azonban, hogy Seattle-ben, ahol a BLM mögé bújt szélsőséges tüntetők megalapították saját autonóm államukat, hozzá se nyúltak a Lenin szoborhoz.
Washington Lenin
statue in statue in
Portland Seattle pic.twitter.com/ohZAszRYQf— The Daily Wire (@realDailyWire) June 19, 2020
A kommunizmus és a marxizmus ideológiájának a mentegetése nem új keletű dolog a baloldal részéről. Emlékezetes, hogy két évvel ezelőtt az Európai Bizottság akkori elnöke, Jean-Claude Juncker nem csak hogy részt vett a Karl Marx tiszteletére rendezett kiállítás megnyitóján, de ott elismerően beszélt a kommunizmus atyjáról.
Az alkoholproblémákkal küzdő Juncker azt mondta a megnyitón Trierben, Marx szülővárosában, hogy a filozófust ma olyan dolgokért okolják, amelyekért valójában nem is felelős. Ez a retorika különösen érdekes ma, amikor a szélsőbaloldal aktivistái történelmi személyek szobrait döntik le.
Juncker szerint Marx maga volt a modern idők legnagyobb gondolkodója.
De a Lenin szobrokat sem bántja a felvilágosult és felbőszült tömeg, sőt Németországban még újabb emlékművet is emeltek a leninizmus névadójának, egyben a Szovjetunió első vezetőjének.
A statue honoring mass murderer Vladimir Lenin was erected in Germany on June 20. Lenin killed millions of Christians and thousands of priests, destroyed churches and outlawed Christianity. Another monument to this Communist butcher proudly stands in Seattle, Washington. pic.twitter.com/HngzIS9CnX
— Michael Hoffman (@HoffmanMichaelA) June 22, 2020
A szobrot, amelyet még 1957-ben gyártottak Csehszlovákiában, Gelsenkirchenben állították fel. Ezzel ez lett Nyugat-Németország első Lenin szobra, az ötletadó pedig Németország Marxista-Leninista Pártja (MLPD) volt.
Az MLPD elnöke, Gabi Fechtner szerint elmúlt már az ideje a kommunista-ellenes szobroknak, Lenin pedig egyébként is a korát megelőző gondolkodó volt, illetve a szabadság és demokrácia korai harcosa.
Címkék: