Nemváltásról tartottak előadást egy iskolában, bírósághoz fordultak a szülők

Nemváltásról tartottak előadást egy iskolában, bírósághoz fordultak a szülők

Egy kaliforniai kerületi bíróság döntése olyan végzést hozott, amely lehetővé teszi a szülőknek, hogy gyermekeiket kivonják a nemi identitásról szóló oktatásból. Az ügy az iskolatanács és szülők közötti vitával kezdődött San Diego egyik elővárosában, végül a bíróság elé került.

POLITIKA 2025. MÁJUS 14. 20:41

2024 májusában a La Costa Heights Általános Iskola „Buddy” programja úgy döntött, hogy elmélyül a nemi ideológiában, de nem engedte a szülőknek, hogy gyermekeiket kivonják az órákról.

Carlos és Jenny Encinasnak két fia van, akik a kaliforniai déli kerületben található Encinitas Union School District La Costa Heights intézménybe jártak. 2024 májusában az ötödikes fiúk tanára felolvasta az osztálynak a My Shadow is Pink (Az árnyékom rózsaszín) című könyvet, amely arra ösztönzi a gyerekeket, hogy kérdőjelezzék meg saját nemi identitásukat. Általában a diákok választják ki az olvasandó könyveket, és a szülők hetente értesítést kapnak arról, hogy mely könyveket fogják olvasni. Ezúttal azonban nem küldtek ilyen értesítést.

Az olvasás után fiúknak óvodásokkal együtt kellett megnézniük a könyv felolvasásáról készült videót az iskola mentorprogramjának részeként. Ezt követően meg kellett rajzolnia saját árnyékát, a „személyiségét jelképező” színnel.

Az iskola elutasította a szülők kérését

A My Shadow is Pink című könyv egy fiúról szól, aki árnyékát kék helyett rózsaszínnek látja, és azt az elképzelést hirdeti, hogy a gyerekek megváltoztathatják a nemüket, arra ösztönözve őket, hogy keressék meg árnyékuk színét, amely „a legbelsőbb önmagukat” jelképezi. A történetben a fiú megtanulja, hogyan lehet őszinte önmagához, kezdve azzal, hogy az első iskolai napján úgy dönt, hogy női ruhát visel. Apja, aki eleinte „szorongással és stresszel” reagált a kérdésre, meggondolja magát, és ő is női ruhát vesz fel. Bátorítja fiát, hogy viseljen női ruhát az iskolában és azt is kijelenti, hogy ha valakinek ez nem tetszik, akkor „az a bolond”.

Az Encinas család ötödikes fia, aki mélyen vallásos keresztény, nagyon kényelmetlenül érezte magát, hogy a meggyőződésével ellentétes nézeteket terjesztő iskolai foglalkozáson kell részt vennie.

Ezért apja, Carlos két kéréssel fordult az iskolához: értesítsék, ha érzékeny témákat olvasnak fel az iskolában, és engedjék meg gyermekeinek, hogy ne vegyenek részt az órán. Mindkét kérést elutasították. Az Encinases család és más szülők az Encinitas Union School District Boardhoz, vagyis az iskolatanácshoz fordultak aggodalmaikkal, de az nem foglalkozott a kérdéssel.

Mindenki elolvashat egy könyvet, és más-más tanulságot vonhat le belőle, de mi, szülők, azt szeretnénk, hogy gyermekeink maguk döntsék el, mit olvasnak. Összhangban áll-e az értékeinkkel, a hitünkkel, azzal, amit a gyermekeinknek kívánunk?

– mondta Christian Ryan, akinek gyermeke szintén az érintett iskolába jár.

Kiközösítették és fenyegették a nemtetszésüknek hangot adó szülőket

2024 szeptemberében a First Liberty Institute és a National Center for Law & Policy panaszt és ideiglenes intézkedés iránti kérelmet nyújtott be az Encinas család és egy másik család nevében. Eszerint miután Carlos felvetette aggályait, a körzet alkalmazottai és más szülők ellenségesen viselkedtek vele és családjával.

A szülői munkaközösség elnöke még egy „Pink Out The Hate Day” (Rózsaszín gyűlöletnap) rendezvényt is szervezett, amelyen az iskola fele rózsaszín ruhát viselt a transzneműek jogainak támogatására.

Az Encinas család verbális fenyegetéseket és fenyegető telefonhívásokat is kapott, Carlos pedig olyan mértékű zaklatásnak volt kitéve, hogy szülei kénytelenek voltak másik iskolába íratni. Úgy tűnik, hogy a „A gyűlöletnek itt nincs helye” szlogen, amelyet a woke mozgalom tagjai annyira szeretnek hangoztatni, nem vonatkozik a keresztény hitű emberekre – jegyezte meg az eset kapcsán Brett Murphy, médiaszereplő, aki weboldalán és közösségi médiaoldalain is foglalkozott a történettel.

A bíróság igazat adott a szülőknek

A panasz a kaliforniai déli kerületi szövetségi bírósághoz került, és végül a bíró a szülők javára döntött. Az előzetes végzésben kötelezte a kerületi iskolát, hogy értesítse a szülőket a Buddy program tananyagában szereplő nemi identitással kapcsolatos oktatásról, és kimondta, hogy a szülőknek lehetőséget kell adni arra, hogy gyermeküket kivonják az ilyen oktatásból.

„Hálásak vagyunk a bíróság döntéséért”

– nyilatkozta Nate Kellum, a családot képviselő iroda ügyvédje, hozzátéve: „továbbra is harcolni fogunk azért, hogy az általános iskolás gyerekeket ne kényszerítsék olyan nemi identitással kapcsolatos órákon való részvételre, amelyek sértik hitüket.”

Ugyan a per még kezdeti szakaszában van, szakértők szerint nem lehet figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy egy kaliforniai bíró a szülők jogai és a vallásszabadság érdekében lépett fel, hangsúlyozva, hogy egy ilyen döntés a nemi ideológia iskolai oktatásának végét és a gyermekek nemi fejlődésébe való beavatkozás végét jelentheti.

POLITIKA

Címkék:

gender, ideológia, iskola