Németország május 6-tól szigorúbb határellenőrzést és menekültügyi szabályokat vezet be
A Friedrich Merz vezette új német kormány május 6-tól szigorúbb határellenőrzést és új menekültügyi szabályokat vezet be, miután Németországban egyre nagyobb társadalmi felháborodás övezi a menekültek jelenlétét. A menekültáradat Angela Merkel kancellár idején árasztotta el Németországot, majd évről-évre súlyosabb problémákat okoztak az elsősorban iszlamista menekültek.
A jövőbeli kancellár, Friedrich Merz vezette új német kormány május 6-tól szigorúbb migrációs és határpolitikát vezet be – jelentette be Thorsten Frei (CDU), a jövőbeli kancellári miniszter. Az intézkedések között szerepel a német határokon végzett személyazonosítás fokozása és az illegálisan beutazni próbáló személyek azonnali elutasítása.
„Mindenki, aki illegálisan próbál bejutni Németországba, számoljon azzal, hogy május 6-tól a határon megállítják”
– nyilatkozta Frei a Funke Mediengruppe-nak. A visszatoloncolás – azaz a migránsok határon való visszafordítása – szintén része a szabálytalan migráció gyors és hatékonyabb visszaszorítására irányuló erőfeszítéseknek – írta az infomigrants.net.
„Senki sem kérhet menedéket a választott országában”
– mondta Frei, hozzátéve, hogy az európai jog szerint ennek annak az országnak a területén kell megtörténnie, ahol valaki először lép be az Európai Unióba.
Ez pedig szinte soha nem Németország
– hangsúlyozta Frei, aki szerint az új megközelítés elengedhetetlen a migrációs áramlások ellenőrzésének helyreállításához és a közvélemény aggályainak eloszlatásához. Merz is hasonlóan nyilatkozott a CDU konferenciáján és szigorúbb határőrizetet és gyorsabb kitoloncolásokat ígért.
A CDU/CSU és az SPD koalíciós megállapodása tartalmazza a határellenőrzés folytatását és a migránsok visszatérésének koordinálását a szomszédos országokkal, például Franciaországgal, Ausztriával és Lengyelországgal. Frei kijelentette, hogy Németország már jóváhagyást kapott a tervezett politikai irányváltáshoz.
Az SPD-ben nem mindenki ért egyet az új iránnyal
Annak ellenére, hogy az SPD tagjai jóváhagyták a koalíciós megállapodást, a szigorúbb migrációs politika belső ellenzékre talált az SPD-n belül.
Aziz Bozkurt, az SPD migrációval és sokszínűséggel foglalkozó munkacsoportjának elnöke bírálta a tervezett határvisszatartásokat, mondván, hogy azok jogellenesek és kontraproduktívak lehetnek.
„Ha tényleg vissza akarjuk szorítani a szélsőjobboldaliakat, akkor a valódi problémákat kell megoldani, és ez nem történik meg”
– mondta Bozkurt, aki szerint ezen problémák közé tartozik a szakorvosi rendelők hiánya, a rosszul működő iskolák, vagy az, hogy a helyi önkormányzatoknak pénzhiány miatt be kell zárniuk az uszodákat.
Címkék: