Végleg betelt a pohár az osztrákoknál
Egyre többen vélekednek úgy, hogy Európában az eddig migránspárti kormányok már elkéstek a kozmetikázó intézkedéseivel.
Egy friss felmérés szerint az osztrákok túlnyomó többsége támogatja a szigorúbb menekültügyi intézkedéseket, beleértve a migránsok családegyesítésének leállítását. A felmérés szerint a megkérdezettek több mint 80 százaléka támogatja a szigorúbb szabályozást, 59 százalékuk határozottan támogatja, további 22 százalékuk pedig mérsékelt támogatottságot vár el. Az osztrákok mindössze 12 százaléka ellenezte a drákói szigoron alapuló bevándorlási politikát.
Az intézkedés támogatottsága a politikai spektrumon belül egységes, az összes nagy politikai párt szavazóinak többsége a menekültügyi szigorítást szorgalmazza. A felmérés az új osztrák kormánykoalíció, a vesztesek csapatának bejelentését követi, miszerint a családegyesítésekre ideiglenesen „nulla kvótát” vezetnek be, amely lépés a tisztviselők szerint szükséges a jelenlegi menekültügyi válság és az osztrák szociális rendszerekre nehezedő terhek kezeléséhez.
Cinikusok úgy vélik, hogy a lépés egy jelképes gesztus az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) támogatóinak megnyugtatására – a párt, amely a legtöbb mandátumot szerezte a tavalyi szövetségi választásokon, de nem képviselteti magát az új koalícióban, miután az establishment pártokkal folytatott tárgyalások kudarcba fulladtak.
Későn jött intézkedés
Egyre többen vélekednek úgy, hogy Európában az eddig migránspárti kormányok már elkéstek a kozmetikázó intézkedéseivel, hiszen a veszélyforrást már beengedték az országaikba.François Fillon volt konzervatív francia miniszterelnök a „Valleurs Actuelles” című magazinnak azt mondta, hogy három év háború után Oroszország sokkal kisebb fenyegetést jelent, mint a „káros iszlamista ideológia”, amely ma Franciaország nagy részén virágzik. Szerinte a világbékét két fő veszély fenyegeti: egyrészt a Kína és az USA közötti rivalizálás, másrészt az iszlám totalitarizmus felemelkedése.
Míg a két szuperhatalom között lehetséges a politikai egyensúly megteremtése, addig a radikális iszlámmal sajnos nem látja ezt megvalósulni. Ráadásul ez utóbbi sokkal inkább érinti Európát, hiszen a közvetlen szomszédságban, a Közel-Keleten és Afrikában tombol, és már Európába is átterjedt.
Azt mondta, az Iszlám Állam iraki és szíriai veresége nem sokat ártott ennek a mozgalomnak, hiszen mélyen gyökereznek a közel-keleti térségben, és most már Európában is. Az iszlámnak ez a radikális, tekintélyelvű és elnyomó formája terjed Délkelet-Ázsiában, Közép-Ázsiában, a Közel-Keleten, Afrika nagy részén is. Ez valós és közvetlen veszélyt jelent Európára, annak demokratikus és társadalmi értékeire, jogrendszerére – tette hozzá,
Címkék: