Jansa: A kulturális marxizmus a legnagyobb veszély Európára
Folyamatosan támadják az áldemokratikus marxista erők, az európai értékeket védő, és sokszor populistának vagy fasisztának bélyegzett országok csoportját - mutatott rá Janez Jansa szlovén miniszterelnök az Európa cenzúrázatlanul elnevezésű online konferencián. A kormányfő elmondta, hogy újra kell gondolni az európai identitást, a térség jövője pedig szerinte attól függ, hogy meg tudja-e őrizni azokat az értékeket, amelyeket az alapítók megálmodtak.
Bár még a koronavírus korszakában élünk, a legnagyobb kihívás, mellyel Európa szembenéz és melynek a legnagyobb hatása van, a Brexit kérdése, fogalmazott Janez Jansa szlovén miniszterelnök. Elmondta, hogy a brit kilépés felborította az uniós erőegyensúlyt és most egy új egyensúly létrehozására van szükség.
A kormányfő rámutatott, hogy a nagy bővítések idején élte az unió aranykorát, azonban számos kudarcot is átélt azóta: az első az Alkotmányos Szerződés bukása volt, melyet kiegyensúlyoztak a Lisszaboni Szerződéssel, de nem oldotta meg a problémák sorozatát, hiszen röviddel utána jött a gazdasági világválság, majd a 2015-ös migrációs válság. Rámutatott, hogy az európai intézmények és tagállamok téves megközelítése a migrációs válság kapcsán nagyban hozzájárult a brit kilépéshez.
A szlovén kormányfő a koronavírus kapcsán elmondta, hogy bár számos globális intézményt hoztak létre, mint pl. a WHO, az ENSZ vagy az Európai Unió, azonban ezen intézmények kudarcot vallottak a járványreagálásban, ami miatt Európa úgy nézett ki mint a középkorban, lezárt határokkal és kijárási tilalmakkal.
Jansa arra is rámutatott, hogy az EU egyik legnagyobb kihívása, amivel szembe kell néznie az a marxista kultúra terjedése, mely a demokrácia látszatával terjed a médián, egyetemeken vagy pártokon keresztül. Ez Jansa szerint folyamatosan ostrom alatt tartja az ellenállni próbáló „fasisztának, de legalább populistának” bélyegzett országcsoportokat. Rámutatott, hogy itt a európai értékek védelméről van szó és sokkal nagyobb a tét, mint az EU vagy az intézmények jövője.
A miniszterelnök azt is elmondta, hogy komoly demográfiai kihívással is szembe kell néznie az uniónak, melyre megoldást jelenthet a családpolitika és a megfelelően kezelt migrációs politika. Hozzátette, a migrációt sok helyen használják az öregedő társadalom elleni küzdelemre, azonban ez sok helyen nem működik és károkat is okoz, ha nem veszik figyelembe a társadalmi, gazdasági és kulturális hatásait.
„Az Európai Unió az értékek uniójaként alapult” fogalmazott Jansa és hozzátette, még nincs kész az Európai projekt, ezért vissza kell térni az eredeti értékekhez és újragondolni az európai identitást, majd küzdeni érte. „Küzdenünk kell az emberekért az európaiakért, az örökségünkért a nemzetünkért, a szabadságunkért, az életmódunkért és a jövőnkért. Ez a jövőnk” fogalmazott Jansa, majd elmondta „nálunk a lehetőség és a felelősség, hogy megvalósítsuk az alapító atyák álmát”, és jelenleg ez a legnemesebb kihívás mellyel szembe kell néznünk.
Címkék: