Leleplezték Brüsszel terveit a migrációs paktummal
Az EU-nak soha nem is állt szándékában megoldani a migrációs krízist.
Brüsszelben a migrációs paktumot éppen azért találták ki, hogy az illegális migránsokat Közép-Európába küldjék, például Lengyelországba, legalábbis erről beszélt Tomasz Grosse lengyel professzor a Wnet rádióban való szereplése során, amint arról a Do Rzeczy lengyel hírügynökség beszámolt.
„A brüsszeli elitnek soha nem állt szándékában megoldani a migrációs problémát”
– tette hozzá. Felidézte, hogy az Európai Unió baloldali vezetése már régen hozhatott volna egy nagyon egyszerű döntést a kontinensre irányuló bevándorlók beáramlásának megállításáról, de ilyen lépéseket nem tettek.
„A liberális elitben él egy mítosz, miszerint minél több a migráns, annál jobb az EU munkaerőpiacának. Senkit nem érdekelnek a választók, senkit nem érdekel a bűnözés, senkit nem érdekel, hogy a migránsok nem munkát vállalnak, hanem a jóléti rendszerben maradnak”
– mondta. A professzor arra figyelmeztetett, hogy a tömeges migráció következő szakaszának befogadására már országszerte az adófizetők pénzéből „integrációs központokat” építenek, ahogyan azt az új uniós migrációs paktum értelmében a törvény előírja. A hatóságok azt állítják, hogy ezek a központok nem a migránsok elszállásolására készülnek, hanem információs és szolgáltatási központok lesznek, ahol a bevándorlók lengyel nyelvórákat vagy a gyermekek pszichológiai ellátását vehetik igénybe. Az ellenzék viszont arra figyelmeztet, hogy mindez része a nem európai bevándorlók tömeges lengyelországi beáramlásának előkészületeinek.
„Igazuk van azoknak, akik már régóta, de már az elnökválasztási kampány alatt is azt próbálják elérni, hogy Lengyelország egyoldalúan felmondja a migrációs paktumot”
– mondta, hozzátéve, hogy ez volt a célja a Donald Tusk és a Polgári Platform által bojkottált népszavazásnak is.
Évente akár tízezernél is több migráns
Grosse jelezte, hogy valószínűleg évi tízezer migráns érkezik majd Lengyelországba, a migrációs paktum feltételezi, hogy az Európai Bizottság válsághelyzetben – és Európában még mindig van ilyen válsághelyzet – megemelheti ezeket a kvótákat. A professzor szerint érdemes megjegyezni, hogy az EU migrációs paktumában egyebek mellett a kitoloncolási eljárások megkönnyítése szerepel, de a projekt lényege az Afrikából és a Közel-Keletről érkező illegális bevándorlók felparcellázása nemcsak Nyugat-Európába, hanem azokba az uniós tagállamokba is, amelyek eddig úgy védték határaikat, hogy nem engedtek be civilizációidegen idegeneket. Az olyan országok, mint Magyarország az egyik legfőbb célpont. A paktum szerint, ha egy tagállam megtagadja a bevándorlók beengedését, akkor az adott állam adófizetőinek minden egyes be nem engedett külföldi után 20 ezer eurót kell fizetniük.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök a napokban azt mondta, Magyarország az első lázadó, amiért naponta egymillió dolláros büntetést kell fizetnie. Megjegyezte ugyanakkor, hogy „még mindig akkor jövünk ki olcsóbban, ha ezt kifizetjük, és nem engedjük be a migránsokat”. Orbán felhívta a figyelmet arra is, hogy most Lengyelország is föllázadt, és bejelentette, hogy nem hajtja végre a migrációs paktumot, de mivel az ottani kormány liberális, őket nem büntetik meg ugyanazért, amiért a magyarokat igen.
Hozzátette: az olaszok után a németek is bejelentették a lázadást, de annak ellenére, hogy a legnagyobb ellenzéki párt – amelyiknek jó esélye van arra, hogy megnyerje a két hét múlva esedékes német parlamenti választást – elutasítja a brüsszeli migrációs szabályokat, és a német nép 70 százaléka egyetért ezzel, a parlamentben ezt leszavazták. „Ez nem egyszerűen migrációs, hanem demokráciaprobléma is” – szögezte le a magyar miniszterelnök.
Címkék: