Brüsszel ürügyet talált a demokrácia leépítésére
Az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) szerint a brüsszeli bürokratáknak a saját házuk táján kell takarítaniuk – ahelyett, hogy kreált vádak mögé bújva leépítik a demokráciát.
A keddi strasbourgi európai parlamenti ülésen Petra Steger osztrák EP-képviselő arra hívta fel a figyelmet, hogy Brüsszel dezinformációval kapcsolatos politikája rendkívül veszélyes.
„Amikor az Európai Unió az állítólagos álhírek és a dezinformáció elleni küzdelemről beszél, akkor minden demokratánál, a szólásszabadság valódi harcosainál meg kell kongatni a vészharangot!”
– fogalmaoztt Steger, aki élesen bírálta a dezinformáció elleni küzdelem instrumentalizálását, különösen a közelmúltbeli romániai események példáját: „Az, hogy az EU tapsol, amikor egy országban a dezinformáció ürügyén, TikTok-posztok miatt egy teljes választást töröltek, és egy ország nemzeti válságba sodródik, mélypontot jelent. Valójában a dezinformáció elleni harccal élnek vissza, hogy a választásokat töröljék, ha azok nem hozzák meg a kívánt eredményt” – utalt a káoszba torkollt romániai választásokra.
Az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) politikusa nem hagyott kétséget afelől, hogy másról van szó, mint az álhírek elleni védekezésről: „Az úgynevezett liberális demokrácia egyre inkább a demokrácia ellentétének bizonyul” – mondta. Steger, aki egyben határozottan elítélte az EU kettős mércéjét is.
„Ne tegyenek úgy, mintha a választásokat csak kívülről befolyásolnák! A dezinformációt maga az EU is gyakorolja”
– mondta, utalva a koronavírus uniós kezelésére és a digitális szolgáltatásokról szóló törvényre, amely szerinte a cenzúra eszköze volt. Úgy vélte, különösen aggasztó az ellenzéki vélemények és a média egyre nagyobb mértékű elnyomása: „Sok állítólag demokratikus kormány olyan módszerekhez folyamodik, amelyeknek nincs helye egy szabad társadalomban. A kormányt, sőt a médiát kritikusan szemlélő szereplők közösségi fiókjait törlik – mint nemrég az ausztriai Freilich magazin esetében. Németországban az ellenzéki médiát, például a Compact magazint, be is tiltották, és olyan újságírókat, mint a Deutschlandkurier főszerkesztője, drákói büntetésekkel sújtottak” – sorolta. Steger ezért felszólította az EU-t, hogy vizsgálja felül a saját politikáját.
„Ha a választások befolyásolásáról akarnak beszélni, akkor kezdjék azzal, hogy rendet tesznek a saját házuk táján. Az a demokrácia, amely elnyomja és cenzúrázza az eltérő véleményeket, már nem demokrácia. Ez nem más, mint egy ellenőrzött társadalom, felügyelt gondolkodással”
– szögezte le az FPÖ politikusa.
Címkék: