Kirabolják a női sportot – állítják fiatal sportolók, akiket elnyomtak a transznemű versenytársak

Kirabolják a női sportot – állítják fiatal sportolók, akiket elnyomtak a transznemű versenytársak

Négy volt connecticuti középiskolai sportoló beperelte az államot, mert az lehetővé tette a transznemű diákok számára, hogy női sportágakban vegyenek részt.

NAGYVILÁG 2022. OKTÓBER 7. 08:56

Connecticut oktatási minisztériuma 2017 óta védi a transznemű diákokat a diszkriminációtól, azzal érvelve, hogy védelemben részesülnek, így törvény tiltja, hogy a szövetségi támogatásban részesülő iskolák nemi alapon diszkrimináljanak. Selina Soule, a per középpontjában álló négy atléta egyike egy interjúban arról beszélt, hogy Connecticut transznemű sportolókra vonatkozó politikája igazságtalan, és hátrányos helyzetbe hozza a női sportolókat. Soule azt is elmondta, hogy milyen negatív következményei vannak annak, ha férfinak született sportolókat a női ligákban engedik versenyezni.

„Elveszítettem a kvalifikációs helyeket a versenyeken, a jobb helyezéseket, és attól is megfosztottak, hogy sportösztöndíjat kapjak. Nagyon frusztráló és szívszorító dolog volt, amin keresztül kellett mennem”

– panaszkodott az interjúban Soule, aki három társával együtt beperelte az államot, mert az lehetővé tette a transznemű diákok számára, hogy női sportágakban vegyenek részt. A per még tavaly indult, akkor kerületi bíróság elutasította a keresetet. Az Alliance Defending Freedom (ADF) érdekvédelmi csoport azonban fellebbezett és a továbbiakban képviseli a négy korábbi középiskolai atlétát, az ügyben egyelőre még nem született döntés.

Az utóbbi hónapokban egyre több botrány okozott az Egyesült Államokban az, hogy magukat nőnek valló férfiak a nőkkel együtt versenyezhetnek a különböző sportágakban. A legtöbb esetben a transzneműek anélkül le tudják győzni a női versenytársakat, hogy különösebben megerőltetnék magukat. Nagy port kavart év elején annak az úszónak a botránya, aki férfinak született, de nemváltó hormonokat szed, emiatt pedig a női ligában versenyezhet. Az eredmény természetesen minden versenyen ugyanaz volt: Lia Thomas könnyedén legyőzte versenytársait, sőt, minden addigi rekordot megdöntött a teljesítményével. De nem csak az igazságtalanság gyötörte a női csapattársakat és versenytársakat. A Pennsylvaniai Egyetem úszócsapatának több tagja is megszólalt, név nélkül osztották meg aggályaikat. Elmondásuk szerint a legkényelmetlenebbül az öltözőben érzik magukat Lia Thomas miatt.

“Az öltözés határozottan kínos, mert a transznemű úszónak megvannak a férfi nemi szervei, és vonzódik is a nőkhöz. Thomas gyakran nem takarja el az átöltözések során a péniszét, és a csapattársainak arról mesél, hogy nőkkel szokott randevúzni. Így az se világos számunkra, hogy leszbikus transznemű nőnek, vagy pedig heteroszexuális férfinak vallja-e magát valójában”

– mesélte az egyik úszó, egy másik pedig arról számolt be, hogy “a valódi női úszók jelenleg harmadosztályú állampolgárokként vannak számontartva a csapatban”.

Korábban egy férfinak született transznemű elindulhatott a New York-i gördeszkaverseny női számában. A 29 éves Ricci Tres természetesen könnyen legyőzte ellenfeleit és hazavihette az 500 dolláros pénznyereményt. Az ellenfelei nagyrészt még csak kislányok voltak, akiknek esélyük sem volt felvenni a versenyt a 29 éves férfival. A második helyezett például egy 13 éves lány lett, a harmadik helyezett pedig egy 16 éves tinédzser. A döntő hat versenyzője közül négyen 18 év alattiak voltak, a legfiatalabb versenyző, az ötödik helyezett Juri Iikura pedig mindössze 10 éves volt. Egy női gördeszkás versenyző, Taylor Silvermann számolt be az esetről a Twitteren.

Silvermann is megtapasztalhatta, hogy milyen az, amikor egy bajnokság szervezői megengedik a férfinak született transz versenyzőknek, hogy ellenük mérkőzzenek meg. Egy Lilian Gallagher nevű transznemű sportoló anélkül győzte le a teljes női mezőnyt, hogy megerőltette volna magát, így összesen ötezer euró pénznyereményt vihetett haza. Silvermann pedig ezt nem hagyta szó nélkül, az Instagram oldalán fakadt ki a történtek miatt.

“1000 dollárt kapott a selejtezőben, 3000 dollárt a döntőben, és 1000 dollárt a legjobb trükkért. Ez összesen 5000 dollárt tett ki a női sportolóknak szánt pénzdíjból. Én 1000 dollárt kaptam a selejtezőben és 1750 dollárt a második helyért, tehát összesen 2750 dollárt. A harmadik helyezett lány 750 dollárt kapott. Az a lány, aki 1000 dollárt érdemelt volna a legjobb trükkért, semmit sem kapott, azzal együtt, aki a harmadik lett volna.”

– írta a gördeszkás lány a bejegyzésben, majd mindezt el is küldte egy levélben a szervezőknek.

 

Gombamód terjed a genderőrület a profi sportban is. Az NFL bajnokságában szereplő Carolina Panthers a napokban jelentette be, hogy ők fogják alkalmazni a történelem első transznemű pomponlányát. “Ez egy olyan pillanat, amit soha nem fogok elfelejteni, és alig várom, hogy megmutassam nektek, mit tud ez a lány” – írja a Panthers legújabb pomponlánya.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

JustinE Simone Lindsay (@justinesimone_) által megosztott bejegyzés

De nem csak az Egyesült Államokban terjed a genderlobbi, hiszen az Egyesült Királyságban is egyre gyakrabban fordul elő, hogy magukat nőnek azonosító férfiak versenyezhetnek a nőnek született sportolók ellen. Nagy port kavart az az eset is, amikor két biológiai férfi elindulhatott az Egyesült Királyság egyik legnagyobb kerékpárversenyén, majd természetesen ők foglalhatták el a dobogó első és második fokát. A verseny utáni eredményhirdetésről készült szürreális fotó órák alatt bejárta a világhálót. A dobogó első két fokán nőként viselkedő férfiak álltak, akik annyira büszkék voltak, hogy legyőzték az összes női versenyzőt, hogy egy csókot is loptak egymástól. Mellettük a pódium harmadik fokán egy nő állt, aki a kisgyerekét tartotta a kezében.

 

 

NAGYVILÁG

Címkék:

competitions, high school, transgender ideology